Novaatoris kirjutati meie kooli õpilaste tööst 18. oktoober Ruth Maal

Nõo Reaalgümnaasiumi õpilased Fred Järv ja Jaagup Kuuskla uurimistööst ilmus artikkel Novaatoris.

Artikliga saab tutvuda siin.

Õpilased tõestasid, et põhjavee mürgist saasteainet saab kahjutuks teha mehhanokeemiaga.

Artiklist saame teada, et Fred Järve ja Jaagup Kuuskla uurimus "Püsiva orgaanilise saasteaine trikloropropaani mehhanokeemiline muundamine platvormkemikaaliks Grignardi reaktsioonis" sai 2023. aastal Eesti Teadusagentuuri õpilaste teadustööde konkursil gümnaasiumiastmes III preemia ja esindab Eestit 2024. aastal messil "Regeneron International Science and Engineering Fair" Los Angeleses (USA). Tööd juhendasid õpetaja Aivar Vinne, kaasprofessor Riina Aav (Tallinna Tehnikaülikool), nooremteadur Jagadeesh Varma Nallaparaju (Tallinna Tehnikaülikool). Töö täispika versiooniga saab tutvuda õpilaste teadusajakirjas Akadeemiake.

Artikliga saab tutvuda siin.