Intervjuu vahetusõpilasega

Loomise kuupäev 15.04.2024

Palun tutvustage ennast ja jagage meiega põhjust, miks otsustasite tulla vahetusõpilaseks NRGsse?

 Tere! Minu nimi on Kristiina ning õpin Jõgevamaa Gümnaasiumi 12. Ö klassis. Olen hingelt suur seikleja ja naudin väga enda mugavustsoonist välja astumist, seepärast otsustasin ka täita enda ammuse unistuse ning kanda tiitlit vahetusõpilane. Öeldakse, et hirm on inimese suurim vaenlane, kuid mina usun, et selleks on hoopis kahetsustunne - ma ei soovinud enda gümnaasiumiaastatest midagi kahetsema jääda ja seetõttu võtsin julguseraasu kokku ning liitusin õpilasvahetusprogrammiga.

Millist vahetusõpilase programmi Te kasutasite ja kas Teil oli ka mingeid kohustusi/tegevusi, mida pidi täitma vahetusõpilase perioodil?

Kasutasin õpilasvahetusprogrammi VeniVidiVici (lühendatult VVV) ning üheks kohustuseks oli nt see, et ma osaleksin igas koolitunnis ja põhjuseta ei puuduks. Lisaks veel see, et ma koguksin pilte ja videomaterjale enda vahetusperioodist ning seda üht nädalat lihtsalt naudiksin.

Kuidas kujunes Teie valik, kuhu vahetusõpilaseks minna, ja miks just nüüd, kevadel?

Valik polnud tegelikult üldse raske, sest Nõo Reaalgümnaasiumis (NRG-s) õpib minu hea sõbranna, kellega käisime koos põhikoolis, kindel soov oli kohe tema juurde minna. Ning õnneks ma sain ka NRG 12. a klassi (IT-suund). Kuupäevasid valisin loomulikult vastavalt enda kodukooli õppekavale ehk siis selle järgi, et minu äraolekul ei oleks palju hindelisi töid. Kooli poolt oli tingimuseks aga see, et minu vahetus toimuks III trimestri alguses, mis mulle väga sobis ja vahetusperiooiks jäigi 1.04 - 05.04.

Jagage palun meiega oma muljeid vahetusõpilase kogemusest Nõo Reaalgümnaasiumis. Kas oli midagi, mis meeldis/ei meeldinud?

Üldmulje on koolist positiivne! Koolikeskkond on väga mõnus ning õpetajad ja õpilased sõbralikud. Kehalise tunnid toimusid rannahallis ning sai ühel korral ka liival võrkpalli mängitud, mis oli omakorda vahva kogemus. Rääkides aga koolielust ja õppetööst, siis mainin, et olin kohati pettunud, et 12. a klassi õpilased nii vaiksed olid ning pigem enda sõbragruppidesse hoidsid, selle asemel, et end ümbritsevaid inimesi paremini tundma õppida ning teineteisega suhelda. Võibolla olid nad tagasihoidlikumad, sest mina olin seal, kuid eks see jääbki minu jaoks mõistatuseks. Tundides oleks aga võinud toimuda rohkem tiimi- ja meeskonnatöid - ma tõesti armastan inimestega suhtlemist ja seetõttu jumaldan koolitunde, kus saan klassikaaslastega suhelda. Rääkides lähemalt õpetajatest, siis nad on kõik väga vahvad! Jään kindlasti taga igatsema muusika ja eesti keele õpetajaid. Minu jaoks oli uus kogemus see, et sain peale koolipäeva aega veeta enda uute ja ka vanade sõpradega. See muutis iga päeva eriliseks ning sain enda ellu juurde palju mälestusi, mida jään igal juhul taga igatsema.

Milline oli üldse Teie ettekujutus NRG-st? Kas see arvamus muutus peale vahetusõpilase programmi?

Alguses mõtlesin, et NRG on täis tõsise olekuga õpilasi, kes on kõik ainult arvutitest vaimustuses, kuid ma eksisin. Nõo õpilased on toredad, andekad ja täis üllatusi. Jään kindlasti NRG-s veedetud nädalat taga igatsema.

Kas te elasite  õpilasvahetuse programmi ajal NRG õpilaskodus? Kui jah, siis kuidas jäite sellega rahule? Kas seal oli ka midagi üllatavat või ebatavalist?

Jah, ööbisin õpilaskodus. See oli tõeliselt äge kogemus! Sain olla toas enda põhikooliaegse sõbrannaga, kes aitas mul end kiirelt sisse elada ning tundsin end juba esimese päeva õhtul väga koduselt. Huvitav oli see, et õhtuti käis igast toast läbi kasvataja, kes kontrollis, kas õpilased on ilusti oma tubades ning sain teada, et õpilased on pannud igale kasvatajale ka omapärase hüüdnime - see oli uus ja vahva teadmine.

Milliste tegevustega Te veel tegelesite peale koolitundides osalemise? Kas Teie arvates on koolil piisavalt huviringe vm tegevusi?

Pärast kooli läksin ma sõbrannadega Tartu ning veetsime seal toredalt aega. Ühel õhtul kasutasime aga ühiselamu kööki ja küpsetasime maitsvaid siniseid muffineid. Huviringe ja tegevusi, mida peale kooli harrastada, on palju. Ühiselamus on näiteks võimalus mängida erinevaid lauamänge ning vaadata ühiselt mõnusatel diivanitel lamades telerit. Mina osalesin näiteks õpilaste omaalgatusel rajatud lauamänguringis, mis toimub kaks korda nädalas. Lauamängus osalejad võtsid mind kiirelt omaks ning tundsin end juba esimesel päeval nende seltskonnas väga mõnusalt.

Suur aitäh Teile intervjuu eest! Kas soovite veel midagi lisada?

Nautisin enda aega NRG-s. See on üks parimaid nädalaid minu gümnaasiumiaastate jooksul. 

Viimati muudetud 15.04.2024.