Uudised

Emakeelenädal Nõo Reaalgümnaasiumis 14. märts Ruth Maal


Emakeelenädalat alustasime esmaspäeval, 13. märtsil õpitubadega 10. ja 11. klassidele. Külla tulid Tartu Ülikooli õppejõud.

10. klassidele rääkis keeletehnoloogiast  keeleteadlane Heili Orav. Õpilased said katsetada eesti keele süntesaatorit, tutvusid kõnetuvastuse ning masintõlkega. 

11. klassidele rääkis Virve Vihman  teismeliste keele uurimisest ning õpilased said proovida, kui kerge või raske on audiofaili põhjal transkribeerida kõnekeelset vestlust.

Teisipäeval, 14. märtsil osales terve kool Vikerraadio e-etteütluse kirjutamisel. Parima tulemuse saavutas Kristofer Oja, kes oli üleeestilises arvestuses õpilaste kategoorias esimene. Meie kool leidis äramärkimist ka uudistest, loe siit.  Intervjuud Kristoferiga saab kuulata Vikerraadio kodulehelt "Reporteritunni" saatest.

6. tunni ajal toimus auditooriumis emakeelenädala mälumäng, mille võitis napilt 12. c klassi võistkond koosseisus Krettel Maide, Jelizaveta Shashkova, Käty Karpelin ja  Mart-Jürgen Kukermaa. Väga tubli oli ka 11. b võistkond (Leandra Reingold, Ilona Sedrik, Teele Tarvis), kes saavutas samaväärse tulemuse võitjatega, otsustavaks sai lisaküsimus.

Kolmapäeval, 15. märtsil külastab 12. klasse keeleteadlane ja Nõo Keskkooli 1981. a vilistlane Renate Pajusalu (TÜ), kes räägib keelelise viisakuse uurimisest.

Neljapäeval ja reedel räägib kirjanik Kristina Ruder 10. klassi õpilastele, kuidas valmivad tema teosed ning miks talle meeldib kirjutada.

 

Ilusat emakeelenädalat kõigile!

Emakeelenädalat alustasime esmaspäeval, 13. märtsil õpitubadega 10. ja 11. klassidele. Külla tulid Tartu Ülikooli õppejõud.

10. klassidele rääkis keeletehnoloogiast  keeleteadlane Heili Orav. Õpilased said katsetada eesti keele süntesaatorit, tutvusid kõnetuvastuse ning masintõlkega. 

11. klassidele rääkis Virve Vihman  teismeliste keele uurimisest ning õpilased said proovida, kui kerge või raske on audiofaili põhjal transkribeerida kõnekeelset vestlust.

Teisipäeval, 14. märtsil osales terve kool Vikerraadio e-etteütluse kirjutamisel. Parima tulemuse saavutas Kristofer Oja, kes oli üleeestilises arvestuses õpilaste kategoorias esimene. Meie kool leidis äramärkimist ka uudistest, loe siit.  Intervjuud Kristoferiga saab kuulata Vikerraadio kodulehelt "Reporteritunni" saatest.

6. tunni ajal toimus auditooriumis emakeelenädala mälumäng, mille võitis napilt 12. c klassi võistkond koosseisus Krettel Maide, Jelizaveta Shashkova, Käty Karpelin ja  Mart-Jürgen Kukermaa. Väga tubli oli ka 11. b võistkond (Leandra Reingold, Ilona Sedrik, Teele Tarvis), kes saavutas samaväärse tulemuse võitjatega, otsustavaks sai lisaküsimus.

Kolmapäeval, 15. märtsil külastab 12. klasse keeleteadlane ja Nõo Keskkooli 1981. a vilistlane Renate Pajusalu (TÜ), kes räägib keelelise viisakuse uurimisest.

Neljapäeval ja reedel räägib kirjanik Kristina Ruder 10. klassi õpilastele, kuidas valmivad tema teosed ning miks talle meeldib kirjutada.

 

Ilusat emakeelenädalat kõigile!