Diplomaatianädal 30. jaanuar Ruth Maal

Jaanuarikuu viimasel nädalal (29.01–02.02) tähistatakse Eestis esmakordselt diplomaatianädalat, millega seoses toimub rida üritusi ja projekte. Nädala eesmärk on tuua diplomaatiat inimestele lähemale ja selgitada, mis tööd diplomaadid teevad, kaasata noori ning suurendada nende teadlikkust diplomaatiast.
29. jaanuaril oli Nõo Reaalgümnaasiumis külas Briti saadik Ross Allen. Ta rääkis oma muljetest Eesti kohta, saatkonna tööst, enda karjäärist ja õpilastel avanes võimalus esitada küsimusi. Kuigi Ross Allen räägib hästi ka eesti keelt, siis läks ta inglise keele õpetaja soovitusel pärast sissejuhatust üle inglise keelele. Õpilased jäid kohtumisega väga rahule ja vestlesid saadikuga ka pärast ametliku kohtumise lõppemist.