Vastuvõtt

Vastuvõtu tingimused ja kord

Tere, lugupeetud Nõo Reaalgümnaasiumisse kandideerijad!

Ootame oma kaasaegsesse koolikompleksi tegusaid, sihikindlaid, reaalainetest huvitatud noori. Meie koolis õpingute jätkamise otsus on ilmselt Sinu senise elutee üks tähtsamaid. Enne lõplikku otsustamist kaalu hoolega kõiki asjaolusid, pea nõu oma vanemate ja õpetajatega ning tutvu kindlasti meie kodulehel olevate materjalidega.

Soovin Sulle edu käesoleval õppeaastal!
Kohtumiseni!

Jaanus Järveoja
Nõo Reaalgümnaasiumi direktor

Dokumendid

Täpsustav info

Nõo RG-s õpitakse B2 tasemel inglise keelt ja saksa keelt, B1 tasemel inglise, saksa ja vene keelt. Kui soovijaid on vähem kui 9, siis keelerühma ei avata.

Kõik kokkuvõtvad hinded peavad 9. klassis olema vähemalt rahuldavad.

Kui soovijaid on rohkem kui kohti ühiselamus, võetakse aluseks tunnistus ja/või katsete tulemused.

Tartumaal elavale õpilasele antakse koht ühiselamus vaid juhul, kui igapäevane sõit võtab aega kokku üle 2 tunni.

NRG-s õpingute alustamiseks tuleb edukalt sooritada vastuvõtukatsete järgmised testid:

• matemaatika
  • eesti keel
  • test (füüsika, keemia, bioloogia)

Info 11. ja 12. klassi kandideerijatele

11. (12.) klassi võtame uusi õpilasi vaid piiratud arvul. 11. (12.) klassi kandideerimiseks tuleb esitada vabas vormis avaldus (kus näidata ära ka kooli vahetamise põhjus), nii põhikooli lõputunnistuse kui ka 10. klassi (10. ja 11. klassi) tunnistuse (õpinguraamatu) koopia ning täita ankeet (väljas kodulehel).

Eeldame tunnistust (õpinguraamatut), kus hinded ja käitumine on üldjuhul vähemalt “head”, reaalained soovitavalt “väga head”. Samuti soovime saada ülevaadet 10. klassi (10. ja 11. klassi) tunnijaotusplaanist reaalainete osas (mitu nädalatundi oli matemaatikas, füüsikas, keemias, arvutiõpetuses). Seejärel vastuvõtukomisjon otsustab, kas õpilane lubatakse katsetele ning katsete põhjal langetatakse lõppotsus.

Korduma kippuvad küsimused

Vastuvõtukatsed toimuvad 22. aprillil

Vastuvõtukatseteks on HARNO korraldatud gümnaasiumite ühiskatsete e-testid, mida õpilane sooritab koolis (kodukool, Nõo Reaalgümnaasium, mõni kool kodumaakonnas).

Kui 1. märtsiks on tunnistusel vaid ühe poolaasta/trimestri hinded, siis lähtutakse nendest ja kehtib katsetest vabastamise tingimus.

Katseteta (eritingimustel) vastu võetud õpilane peab  esitama  ja kinnitama 10. märtsiks 2022. a  avalduse SAIS-is (sais.ee)

Kui õpilane on kutsutud olümpiaadi vabariiklikku vooru, ei pea ta selle tõestamiseks mingeid dokumente esitama (õpilane märgib seda ankeedis).

Lisapunktide taotlemisel arvestatakse ainult reaal- või loodussuuna vabariiklikku konkurssi ning seda saab taotleda avalduse täitmisel.

Tere, lugupeetud Nõo Reaalgümnaasiumisse kandideerijad!

Soovin Sulle edu käesoleval õppeaastal!
Kohtumiseni!

Jaanus Järveoja
Nõo Reaalgümnaasiumi direktor

Dokumendid

Täpsustav info

Kõik kokkuvõtvad hinded peavad 9. klassis olema vähemalt rahuldavad.

• matemaatika
  • eesti keel
  • test (füüsika, keemia, bioloogia)

Info 11. ja 12. klassi kandideerijatele