News

Abituriendid TalTechis ja EKAs 01. December Kaja


Teisipäeval, 29. novembril k.a. külastasime karjääriõpetuse valikkursuse raames 12. klassi õpilastega TalTechi ja Eesti Kunstiakadeemiat.

TalTechis koordineeris meie külaskäiku vastuvõtuturunduse spetsialist Keiu Org, kes andis ka põhjaliku ülevaate ülikoolist, õppimisvõimalustest, sisseastumistingimustest ja tudengielust.

Seejärel toimus ühele grupile tootearenduse ja robootika õppekavade tutvustus, räägiti projektist „iseAuto“ ning sellest, mida insener päriselt teeb.

Teine grupp tutvus samal ajal keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia õppekavadega. Gümnasistid said meeskondades võistelda ja lahendada ülesande energia tootmise ja ressursikasutuse kohta.

Pärast lõunat kohtusime veel loodusteaduskonna ja IT teaduskonna tudengitega, kelle hulgas olid ka meie vilistlased Hardi Vanaveski ja Laura-Liis Järvela.

Seejärel suundusime Eesti Kunstiakadeemiasse, mille uut maja külastasime nõokatega esimest korda. Meid olid vastu võtmas turundusspetsialist Maarja Pabut ja arhitektuuriteaduskonna dekaan Andres Ojari. Saime osa EKA Galeriis  huvitavast näitusest „Lapse asi. EKA tudengite disain lastele“. Seal väljapandu tekitas elevust ja oli uudistamist ning imetlemist väärt.

Järgnevalt nägime kunstiakadeemia erinevaid töökodasid ja stuudioid. Pikemalt peatusime arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas, kus meid ootasid NRG vilistlased Arabella Aabrams ja Fred-Eric Pavel, kes näitasid oma töid ja tunnikonspekte. Dekaan Andres Ojari andis ülevaate EKA sisseastumistingimustest ja tõi näiteid üliõpilaste tehtud ja tehtavatest praktilistest töödest.

Seal nähtu ja kuuldu pani nii mõnegi õpilase kahtlema oma senistes plaanides ja mõtlema hoopis EKAs õpingute jätkamise peale.

Oli tore ja sisukas õppekäik.

 

Kaja Kasak

Krista Bergmann

Teisipäeval, 29. novembril k.a. külastasime karjääriõpetuse valikkursuse raames 12. klassi õpilastega TalTechi ja Eesti Kunstiakadeemiat.

TalTechis koordineeris meie külaskäiku vastuvõtuturunduse spetsialist Keiu Org, kes andis ka põhjaliku ülevaate ülikoolist, õppimisvõimalustest, sisseastumistingimustest ja tudengielust.

Seejärel toimus ühele grupile tootearenduse ja robootika õppekavade tutvustus, räägiti projektist „iseAuto“ ning sellest, mida insener päriselt teeb.

Teine grupp tutvus samal ajal keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia õppekavadega. Gümnasistid said meeskondades võistelda ja lahendada ülesande energia tootmise ja ressursikasutuse kohta.

Pärast lõunat kohtusime veel loodusteaduskonna ja IT teaduskonna tudengitega, kelle hulgas olid ka meie vilistlased Hardi Vanaveski ja Laura-Liis Järvela.

Seejärel suundusime Eesti Kunstiakadeemiasse, mille uut maja külastasime nõokatega esimest korda. Meid olid vastu võtmas turundusspetsialist Maarja Pabut ja arhitektuuriteaduskonna dekaan Andres Ojari. Saime osa EKA Galeriis  huvitavast näitusest „Lapse asi. EKA tudengite disain lastele“. Seal väljapandu tekitas elevust ja oli uudistamist ning imetlemist väärt.

Järgnevalt nägime kunstiakadeemia erinevaid töökodasid ja stuudioid. Pikemalt peatusime arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas, kus meid ootasid NRG vilistlased Arabella Aabrams ja Fred-Eric Pavel, kes näitasid oma töid ja tunnikonspekte. Dekaan Andres Ojari andis ülevaate EKA sisseastumistingimustest ja tõi näiteid üliõpilaste tehtud ja tehtavatest praktilistest töödest.

Seal nähtu ja kuuldu pani nii mõnegi õpilase kahtlema oma senistes plaanides ja mõtlema hoopis EKAs õpingute jätkamise peale.

Oli tore ja sisukas õppekäik.

 

Kaja Kasak

Krista Bergmann